مسئولان در دارالانشای کمیسیون شکایت انتخاباتی هرات می‌گویند که بیشترین شکایات درج شده در این اداره از سوی مردم بر علیه نامزدان احتمالی انتخابات می‌باشد .

 

«محمد نصیر دولتی» آمر دارالانشای کمیسیون شکایت انتخاباتی هرات به تلویزیون چکاد گفت که ۱۰ مورد از این شکایات مربوط به نامزدان احتمالی شورای ولسوالی بوده و متباقی مربوط به نامزدان احتمالی مجلس نمایندگان می‌باشد.

وی افزود که این شکایات به علت مداخله افراد در روند انتخابات، ارتباط داشتن برخی از نامزدان با افراد مسلح و غیرمسئول، مسدود بودن مراکز ثبت نام رای دهندگان و کمبود کارمندان انتخاباتی درج شده است.

موصوف بیان داشت که بیشتر این شکایات در ولسوالی‌های هرات به شمول ولسوالی «کشک کهنه» درج شده که در نتیجه مدیر ثبت احوال نفوس این ولسوالی به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده است.

آقای دولتی اذعان داشت که تنها یک شکایت از سوی نامزد انتخاباتی که از لیست حذف شده بود، درج شده و دیگر شکایات از سوی مردم صورت گرفته است.

به گفته وی، تاکنون به ۱۶ مورد شکایت که جزئی بوده، از سوی مسئولان دارالانشای کمیسیون شکایت انتخاباتی هرات رسیدگی شده است.

آمر دارالانشای کمیسیون شکایت انتخاباتی هرات همچنان خاطرنشان ساخت که چند شکایت از سوی مسئولان این اداره علیه نامزدان احتمالی انتخابات نیز درج شده بود که اکنون حل شده است.

 

بیشتر بخوانید:

بیشتر شکایات ثبت شده در کمیسیون درج شکایات انتخاباتی از طرف مردم است

بیشتر شکایات ثبت شده در کمیسیون درج شکایات انتخاباتی از طرف مردم است

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید: