مسئولان در ریاست حج و اوقاف ولایت هرات از برگزاری جشن نزول قرآن در این ولایت خبر می‌دهند.

 

«سید محمد شیرزادی»رئیس حج و اوقاف هرات در مصاحبه‌ای با تلویزیون چکاد گفت که برای اولین بار است که این مسابقه از سوی این ریاست برگزار گردیده است.

وی افزود که در این مراسم به تعدادی از حافظان قرآن که توانسته اند در میان ۱۰۰ نفر از حافظان قرآن در مسابقه ی قرآنی بدرخشند جوایزی اهدا شده است.

شیرزادی تصریح کرد که از چندی به اینسو مسابقه‌ی قرانی را میان ۱۰۰ نفر از حافظان قرآن به شمول دختران و پسران ۱۸ سال در این ولایت برگزار کرده اند.

رئیس حج و اوقاف ولایت هرات اذعان داشت که هدف از برگزاری این محفل، تقدیر از حافظانی می‌باشد که توانسته اند در این مسابقات بدرخشند.

با این حال اشتراک کننده های این مسابقات می گویند که برگزاری چنین مسابقاتی به آنها روحیه داده است تا در آینده در مسابقات بین المللی اشتراک نمایند.

«شهرام» اشتراک کننده این مراسم به تلویزیون چکاد گفت که این مسابقات می‌تواند روحیه‌ی آنان را بلند ببرد تا در مسابقات جهانی نیز حضور پیداکنند.

وی از مسئولان می‌خواهد تا زمینه اشتراک حافظان قرآن را در مسابقات جهانی مهیا سازد تا در سطح جهان نیز بدرخشند.

در عین حال علمای دین برگزاری چنین مسابقاتی را موثر عنوان کرده و می‌گویند که برگزاری مسابقاتی از این دست باعث خواهد شد تا حافظان قرآن در کشور با یک انگیزه ی خاص در مسابقات بین الملی اشتراک نمایند.

قابل ذکر است که در سال‌های گذشته تعداد زیادی از حافظان قرآن کریم در افغانستان با اشتراک در مسابقات جهانی توانسته اند که مقام‌های خوبی را کسب کنند.

این گفته ها در حالی مطرح می‌شود که همواره حافظان قرآن در کشور خواهان اشتراک در مسابقات بین الملی شده اند اما ظاهرا آنچه دیده می شود اقدامات لازم برای اشتراک این حافظان در مسابقات بین المللی روی دست گرفته نشده است .

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :