منابع در ولایت فراه می‌گویند که ۸۰ نفر از فارغان صنوف دوازدهم لیسه‌های مختلف این ولایت برای راهیابی به انستیتوت علوم صحی خصوصی ولایت فراه در آزمون کانکور باهم  به رقابت پرداختند.

 

«عصمت الله فیضی» مسئول انستیتوت علوم صحی خصوصی فراه گفته که این آزمون تحت نظارت وزارت صحت عامه برگزار شده است.

وی افزود که این آزمون، نهمین دور آزمون کانکور راهیابی به انستیتوت علوم صحی خصوصی در ولایت فراه می‌باشد که در هفته گذشته برگزار شده است.

فیضی بیان داشت که در این آزون ۸۰ دختر و پسر برای راهیابی به رشته‌های نرسنگ، فارمسی، پروسس دندان، قابلگی و تکنالوژی با هم به رقابت پرداختند.

مسئول انستیتوت علوم صحی خصوصی فراه خاطرنشان ساخت که بعد از سپری شدن این آزمون، کسانی که نمره راهیابی را کسب کرده باشند مشغول فراگیری دروس مربوطه شان خواهند شد.

در همین حال ناظران اداره صحت عامه فراه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری آزمون کانکور از نظارت همه جانبه از این انستیتوت خصوصی در فراه خبر می دهند

«نجیب الله صالح» نماینده صحت عامه فراه می‌گوید این افراد بعد از فراغت از رشته‌های صحی می‌توانند در مراکز صحی و داروخانه‌های سطح شهر فعالیت کنند.

از سویی هم اشتراک کنندگان در این آزمون از مسئولان انستیتیوت به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آموزش ابراز قدردانی کردند.

آنان از مسئولان انستیتوت خصوصی خواسته اند تا با ایجاد نصاب درسی درست فارغین واقعی را به جامعه تقدیم کنند.

این در حالیست که فراه یکی از ولایاتی است که ساکنان آن از نبود افراد متخصص در بیمارستان‌ها و داروخانه‌های این ولایت بارها شکایت کرده اند اما مسئولان اداره صحت فراه ابراز امیدواری می‌کنند که با فراغت این افراد برخی مشکلات بخش صحی حل شود.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :