مسئولان ریاست زراعت بادغیس می‌گویند که خشکسالی‌های سال جاری باعث کاهش محصولات زراعتی شده و شمار زیادی از ساکنان این ولایت را متضرر ساخته است.

 

عبدالحکیم حلیمیار، رییس زراعت، آبیاری و مالداری بادغیس به تلویزیون چکاد گفته است که در اثر خشکسالی‌های امسال در این ولایت محصولات زراعتی ۶۰ درصد کاهش داشته است.

وی افزوده است که خشکسالی‌های سال جاری شمار زیادی از ساکنان این ولایت را نیز آواره کرده و آنان را با مشکلات جدی روبرو ساخته است.

به گفته وی اکثر روستا نشینان در بادغیس به دلیل خشکسالی‌ زراعت و محل زندگی شان را ترک کرده و به مرکز این ولایت آواره شده اند.

در همین حال قرار است که وزیر زراعت، آبیاری و مالداری برای بررسی وضعیت آسیب‌ دیدگان خشکسالی و وضعیت زراعت فردا به این ولایت سفر کند.

گفتنی‌ است که در سال جاری ۲۰ ولایت به شمول بادغیس دچار خشکسالی شده اند که به این دلیل محصولات زراعتی در این ولایات به گونه بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است.

امسال افغانستان نیز مانند سایر مناطق جهان شاهد خشکسالی و گرمای بی سابقه در تابستان است که این امر مشکلات زیادی را برای ساکنان این کشور که عمدتا دهقان می باشند به وجود آوردهاست، چنانکه محصولات زراعتی در اکثر مناطق کاهش چشم گیری داشته است.

 

بیشتر بخوانید:

برداشت محصولات زراعتی بادغیس به طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است

برداشت محصولات زراعتی بادغیس به طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: