دو برادر در پاکستان که به نام «برادران آفتابی» مشهور شده‌اند از طرف روز می‌توانند راه بروند اما در هنگام شب فلج می‌شوند. این دو برادر به نام‌های شعیب احمد و عبدالرشید، همه داکتران را حیرت‌زده کرده‌اند. آن‌ها در روز سالم هستند و می‌توانند راه بروند، اما در شب فلج می‌شوند و از راه رفتن بازمی‌مانند.
این دو برادر که یکی ۹ و دیگری ۱۳ سال سن دارند در طول روز مانند دیگر کودکان به‌صورت طبیعی راه می‌روند و همه فعالیت‌های زندگی خود را به‌صورت عادی انجام می‌دهند؛ اما با غروب آفتاب و هنگام تاریکی و شب بدن‌شان از فعالیت بازمی‌ماند و فلج می‌شوند. این پدیده داکتران این کشور را در حیرت فروبرده و یک معمای بزرگ برای داکتران پاکستانی شده است.
جاوید اکرم یکی از استادان طب در پاکستان گفته که آزمایش‌ها برای تشخیص این بیماری ادامه دارد اما تا اکنون علت این مریضی معلوم نشده است و همچو قضیه‌ای در جهان بی‌سابقه بوده است .
آقای اکرم با ۲۷داکتر پاکستانی و ۱۳ متخصص بین‌المللی روی دوسیه این اطفال کار می‌کند. او گفته که امیدوار است بتوانند این کودکان را تداوی کنند اما لازم است نخست بیماری‌شان تشخیص شود.
گروه تخصصی انستیتوت علوم طبی پاکستان نمونه‌هایی از خون این دو برادر را به بیمارستان‌های مختلف در سراسر جهان به شمول کلینیک “میو” و جان هاپکنز در آمریکا و بیمارستان “گایز” در لندن ارسال کرده و تا حال صدها آزمایش لابراتواری روی آن صورت گرفته، اما نتیجه نداده است.
یک گروه دیگر در روستای “مین‌کندی” کویته که محل بودو باش این برادران می‌باشند رفته که تا از خاک و آب آن روستا، نمونه‌برداری کنند.
محمد هاشم پدر این کودکان گفته که با همسرش ارتباط خونی دارد و در گذشته نیز دو کودک آن‌ها درگذشته است.
او می‌گوید این دو پسرش از زمان کودکی همین تکلیف را داشته‌اند که در روز وجود آن‌ها سالم اما هنگام شب و در تاریکی فلج می‌شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: