بر بنیاد گزارش بانک جهانی که امروز یکشنبه (۳۰ سرطان) منتشر شد، چالش‌های جدی و گسترده‌ای بر سر راه رشد اقتصادی افغانستان به وجود آمده‌اند.

 

در گزارش بانک جهانی آمده است؛ تاثیرات ناگوار خشکسالی متوالی در سال‌های گذشته، تهدیدات امنیتی و اوضاع نامشخص سیاسی موانعی هستند که رشد اقتصادی افغانستان را متاثر ساخته‌اند.

بانک جهانی در ادامه گزارش خود اذعان کرده است؛ به دلیل وجود چالش‌های مختلف، افغانستان کمترین رشد اقتصادی را در میان سایر کشورهای جنوب آسیا دارد.

هینری کرالی رییس بانک جهانی در افغاستان گفته است؛ در صورتی که به هر یک از این چالش‌ها در رشد اقتصادی افغانستان رسیدگی نشود، به مرود موانع بزرگ‌تری شکل خواهد گرفت.

به گفته خانم کرالی با مدیریت بهتر در امور اقتصادی افغانستان می‌توان رشد اقتصادی را در این کشور برای سال‌های آینده بهبود بخشید.

همچنین براساس پیش‌بینی بانک جهانی، افغانستان در سال ۲۰۲۰ میلادی ۳.۲ درصد رشد در اقتصاد خود خواهد داشت، مقداری که بسیار ناچیز است.

همچنین بانک جهانی اعلام کرده است، رشد اقتصادی افغانستان در سال ۲۰۲۱ میلادی تا ۳.۵ درصد ارتقا خواهد یافت.

این در حالی است که مقامات دولتی ناامنی و فساد اداری را عوامل عمده برای از دست رفتن فرصت‌های طلایی در رشد اقتصادی افغانستان عنوان می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

بانک جهانی می‌گوید؛ افغانستان با چالش‌های زیادی در رشد اقتصادی روبروست

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: