ایالات متحده آمریکا از اعضای ائتلاف بین المللی در مبارزه با “خلافت اسلامی” خواست تا به بازسازی عراق کمک کنند و در عین حال ۳ میلیارد دالر اعتبار استقراض برای عراق را تمدید کرد.

 

آمریکا در راس ائتلاف بین المللی امیدوار است که پس از سه سال نبرد برای شکست دادن گروه داعش اکنون می تواند به مشارکت کشورهای عربی خلیج فارس در بازسازی عراق امیدوار باشد.

گفته می‌شود که بعد از شکست داعش در سوریه، دولت عراق نیز پیروزی خود را بر این گروه اعلام کرده است.

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که اگر مردم عراق و سوریه به شرایط عادی زندگی برنگردند، احتمال حضور دوباره داعش درکشورشان می‌رود.

تیلرسون افزود که اداره اعتبار خارجی آمریکا با وزارت اقتصاد عراق یک یادداشت تفاهم برای ۳ میلیارد دالر اعتبار استقراض امضا خواهند کرد.

وزیر خارجه آمریکا یادآور شد که واشنگتن از کمک‌های اعضای ائتلاف بین المللی در سالهای اخیر قدردانی می کند ولی برای بازسازی عراق به کمک مالی بیشتری نیاز است.

مقامات عراقی در این کنفرانس گفتند که هزینه بازسازی آن کشور حدود ۸۸ میلیارد دالر است و در حال حاضر ساخت مسکن بسیار اضطراری است.

از سویی هم حیدر عبادی، نخست وزیر عراق گفت این کشور فقط با کمک خارجی می تواند بازسازی را با موفقیت انجام دهد.

با این حال رکس تیلرسون تصریح کرد که آمریکا تصمیم دارد برای ایجاد ثبات در مناطق آزاد شده در خاک سوریه،۲۰۰ میلیون دالر هزینه کند.

 

بیشتر بخوانید:

بازسازی عراق نیاز به کمک ائتلاف بین المللی دارد

بازسازی عراق نیاز به کمک ائتلاف بین المللی دارد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: