نویسنده گزارش: احمد  نصیری

«نصیر احمد درانی» وزیر زراعت افغانستان در سفر به ولایت بادغیس قرار داد ۲۶ پروژه زراعتی و آبیاری را در این ولایت به امضا رساند.

 

پس از سال‌ها انتظار بلاخره، قرار داد ۲۶ پروژه زراعتی و آبیاری به هزینه بیش از ۶۷ میلیون افغانی در ولایت بادغیس به امضا رسید.

وزیر زراعت کشور روز سه شنبه ۲۳ اسد، در سفر به ولایت بادغیس ابراز امیدواری کرد که با تطبیق این پروژه‌ها بخشی از مشکلات کشاورزان حل خواهد شد.

وی افزود که این پروژه‌ها در ولسوالی‌های بالامرغاب، قادس، جوند و غورماچ ولایت بادغیس بعد از امضا کارهای‌شان آغاز خواهد شد.

در همین حال مسئولان اداره محلی بادغیس از امضای قراردادهای این پروژه‌ها در این ولایت ابراز خرسندی می‌کنند.

«عبدالغفور ملکزی» والی بادغیس از ساکنان این ولایت خواست تا در قسمت نظارت از کار ساخت آن با اداره محلی همکاری کنند.

از سویی هم نمایندگان مردم بادغیس در مجلس نمایندگان از وزیر زراعت کشور خواسته اند تا کمک به آسب دیدگان خشکسالی را در اولویت‌ کارهایش قرار دهد.

با این همه اعضای شورای ولایتی بادغیس امضای قرار داد این پروژه‌ها را بخشی از وعده‌های رییس جمهور غنی به ساکنان این ولایت می‌دانند.

«عبدالعزیز بیگ» رییس شورای ولایتی بادغیس بر علاوه امضای قرار داد این پروژه‌ها خواهان عملی سازی پروژه‌های دیگر نیز شده است.

در بخشی از این سفر، وزیر زراعت کشور با زارعین و دامداران ولایت بادغیس دیدار و بر از بین بردن مشکلات شان تاکید کرده است.

این در حالیست که با تطبیق این پروژه‌ها بر علاوه آبیاری بیش از یک هزار هکتار زمین، ۴۵۵ هکتار زمین زراعتی از آسیب سیلاب‌ها محافظت خواهد شد.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :