ایالات متحده به گونه رسمی نام پسر اسامه بن لادن را در فهرست سیاه تروریستی قرار داد. وزارت خارجه امریکا این جوان را تهدیدی برای امنیت داخلی این کشور تلقی کرد.
وزارت امور خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که تحریم های را علیه حمزه بن لادن وضع نموده و او را به عنوان تروریست جهانی قلمداد می کند. در بیانیه این وزارت آمده است: «حمزه بن لادن به گونه فعالانه در فعالیت های تروریستی دخیل است. اقدامات تازه ما به این معناست که او نمی تواند از سیستم مالی امریکا استفاده نموده و یا با شهروندان امریکایی معاملاتی انجام دهد. هرنوع دارایی او تحت ساحه قضایی ایالات متحده امریکا نیز منجمد (مصادره) خواهد شد”.
حمزه که در اواسط دهه بیست سالگی خود قرار دارد، توسط ایمن الظواهری جانشین اسامه بن لادن، به عنوان عضو گروه تروریستی القاعده در سال ۲۰۱۴ اعلام شد.
بر بنیاد اعلامیه وزارت خارجه امریکا، حمزه به گونه فزاینده به عنوان بلندگوی تبلیغاتی جریان تروریستی مبدل شده و همواره بر متعهد بودن بر انجام حملات تروریستی در کشورهای غربی و گرفتن انتقام پدرش از ایالات متحده، تاکید کرده است. در بخشی از این اعلامیه آمده است: «در سال ۲۰۱۵ بن لادن خواستار انجام حملات انفرادی بر ضد منافع ایالات متحده، فرانسه، و اسرائیل در واشنتگن دی سی، پاریس فرانسه و تل اویو اسرائیل گردید».
مقامات امریکایی گفته اند که اسامه بن لادن در نظر داشته است، حمزه رهبر آینده شبکه القاعده شود.
اسامه بن لادن بنیانگذار شبکه تروریستی القاعده و طراح اصلی حمله یازدهم سپتمبر، در سال ۲۰۱۱ توسط نیروهای ویژه امریکا در مخفیگاهش، در پاکستان کشته شد.
در آن زمان تصور می شد که پسرش تحت نظارت خانگی در ایران به سر می برد. بر بنیاد نامه ای که از منزل اسامه بن لادن پیدا شد، حمزه در خطاب به پدرش خواستار آموزش های تروریستی شده بود تا راه او را دنبال کند. بروس رایدل، یک تحلیلگر از “انستیتوت بروکنگز” در واشنگتن، حمزه را به “عنوان یک چهره تازه القاعده” و “دشمنی حراف و خطرناک” بر شمرده است.
وزارت خارجه ایالات متحده امریکا همچنان مجازاتی را علیه ابراهیم البنا، یکی دیگر از اعضای ارشد شبکه القاعده در یمن اعلام کرده است. این وزارت همچنان بیان داشته است که البنا حملات یازدهم سپتمبر را به عنوان حمله مقدس مورد ستایش قرار داده، تهدید کرده بود که حملات وسیع را علیه امریکا در داخل و بیرون از آن، انجام خواهد داد.

 

امریکا پسر اسامه بن لادن را در فهرست سیاه تروریسم قرار داد

امریکا پسر اسامه بن لادن را در فهرست سیاه تروریسم قرار داد

این مطلب را به اشتراک بگذارید: