نویسنده گزارش: احمد سهیل نصیری

فرمانده جدید پلیس هرات از اقدامات جدی برای کاهش جرایم جنایی و همچنان تامین امنیت بهتر ساکنان این ولایت خبر میدهد.

 

«امین الله امرخیل» فرمانده پلیس هرات به تلویزیون چکاد گفت که اقدامات جدی برای کاهش جرایم جنایی و همچنان تامین امنیت بهتر ساکنان این ولایت صورت خواهد گرفت.

فرمانده پلیس هرات افزود که ایجاد یک دفتر سمع شکایات بزودی در این ولایت گشایش خواهد یافت و ساکنان هرات می‌توانند با استفاده از این گزینه شکایات خود را ثبت کنند تا به انها رسیدگی شود.

از سویی هم دست داشتن احتمالی نیروهای پلیس هرات با مخالفان مسلح و همچنان اراذل و اوباش از جمله دغدغده هایی است که ساکنان هرات از آن شاکی اند.

ساکنان هرات می‌گویند که سرقت‌های مسلحانه در هرات روز به روز در حال افزیش است و این موضوع سبب نگرانی آنان شده است.

این ساکنان افزودند که تاکنون ارگان‌های امنیتی در هرات هیچ اقدامی را برای کاهش و یا از بین بردن سرقت‌ها در این ولایت عملی نکرده اند.

اما فرمانده پلیس هرات مبنی بر دست داشتن نیروهای امنیتی با مخالفان گفت که اگر چنین شکایت هایی به دسترس این فرماندهی برسد با متهمین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

با افزایش جرایم جنایی در هرات همواره ساکنان هرات از مسئولان ذیربط خواسته اند تا به این معظل در هرات پایان بدهند اما تاکنون اقدامی عملی از سوی کدام نهاد و یا ارگانی انجام نشده است.

در تازه ترین مورد در نتیجه ی حمله مخالفان مسلح بر یک پاسگاه امنیتی در قسمت شمال شرقی این ولایت که فاصله چندانی از مرکز شهر نیز ندارد یک نفر از سربازان پلیس کشته شده است.

با این حال دیده شود که فرمانده جدید پلیس در امر کاهش جرایم جنایی در این ولایت موفق میشود یا آنکه سریال سرقت‌های مسلحانه و همچنان ترورهای زنجیره‌ی در این ولایت ادامه خواهد یافت.

 

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :