شماری از فعالان مدنی در هرات از افزایش تهدیدات امنیتی در مراکزثبت نام رای دهندگان ابراز نگرانی کرده و از مسئولان امنیتی می‌خواهند تا برای تامین امنیت بهتر این مراکز اقدامات لازم را روی دست بگیرند.

 

«جواد عمید» یک نفر از فعالان مدنی هرات در گفتگو با تلویزیون چکاد گفت که افزایش تهدیدات امنیتی علیه کارمندان و مراکز ثبت نام رای دهندگان سبب می‌شود تا مردم به گونه‌ی کمرنگ در انتخابات پیشرو شرکت نمایند.

وی افزود که حملات مخالفان مسلح در شماری از مراکز ثبت نام رای دهندگان در ولایت هرات همواره دغدغه‌ای برای ساکنان این ولایت شده است.

عمید اذعان داشت که افزایش نیروی امنیتی تنها گزینه‌ی برای حداقل رساندن تهدیدات امنیتی علیه مراکز ثبت نام رای دهندگان می‌باشد.

با این حال «داوود صدیق زاد» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در هرات تایید می‌کند که تهدیدات امنیتی دامن‌گیر کارمندان و مسئولان این اداره است و نیاز به توجه مسئولان امنیتی دارد.

وی افزود که شب گذشته مخالفان مسلح دولت یک کارمند ثبت نام رای دهندگان و یک سرباز پلیس را در ولسوالی چشت هرات تیر باران کردند.

صدیق‌زاد اذعان داشت که موتر حامل مواد انتخاباتی این کمیسیون در ولسوالی گذره نیز مورد هدف قرار گرفت و یک نفر از نیروهای پلیس کشته شده است.

شایان ذکر است که این مسئله نگرانی برخی از اعضای شورای ولایتی هرات را نیز برانگیخته است.

«وکیل احمد کروخی» عضو شورای ولایتی هرات در گفتگو با نلویزیون چکاد گفت که مسئولان امنیتی باید پلان‌های جدی را برای تامین امنیت مراکز ثبت نام رای دهندگان روی دست بگیرند.

از سویی هم «عبدالاحد ولی» زاده سخنگوی پلیس هرات تهدیدات امنیتی را در این ولایت سطحی خوانده و می‌گوید که تهدیدات امنیتی تا حدی نبوده که سبب مسدود شدن مراکز ثبت نام رای دهندگان گردد.

با آنکه سخنگوی پلیس و نماینده مردم در شورای ولایتی وقوع این رویداد را تایید می‌کنند اما نام گروهی را که دست به این حرکت زده به گونه مشخص اعلام نمی کنند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که چندی پیش مسئولان در ولسوالی پشت کوه هرات از مسدود بودن تمامی مراکز ثبت نام رای دهندگان در این ولسوالی خبر داده بودند اما مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات دلیل انسداد این مراکز را تهدیدات بلند امنیتی عنوان می‌کنند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :