شماری از ساکنان هرات و فعالان مدنی از افزایش ترور در این ولایت نگران اند و از حکومت محلی می‌خواهند تا در این زمینه توجه جدی را از خود نشان دهند.

 

«عبدالغفور» یک تن از ساکنان هرات گفت که ادامه‌ی ترورها از سوی افراد مسلح ناشناس در این ولایت همچنان ادامه دارد و حکومت در راستای بهبود این وضعیت هیچ کاری انجام نداده اند.

وی افزود که ترور ساکنان هرات از سوی افراد مسلح ناشناس افزایش یافته و باید برای کاهش آن اقدام جدی از سوی حکومت صورت بگیرد.

در تازه ترین مورد افراد مسلح ناشناس رئیس ترانسپورت هرات را در منطقه شیدایی در شرق هرات مورد هدف قرار دادند که در این حمله راننده رئیس ترانسپورت به قتل رسیده است.

هرات در غرب کشور از جمله ولایت‎های نسبتاً امن به شمار می‌رود، اما قتل، ترورهای زنجیره‌ی، سرقت‎‌های مسلحانه و ربودن ساکنان این ولایت‎، باعث شده که حس عدم مصونیت در وجود ساکنان این ولایت کماکان برانگیخته بماند.

در عین حال «سید اشرف سادات» فعال مدنی در هرات، نسبت به افزایش ترورها در این ولایت ابراز نگرانی کرده و گفت که ادامه‌ی این روند باعث خواهد شد تا مردم نسبت به حکومت بی باور شوند.

با این حال ترورهای زنجیره‌ی در ولایت هرات نگرانی شماری از اعضای شورای ولایتی را نیز برانگیخته و فعالیت نیروهای امنیتی از بهر شناسایی عاملان چنین رویدادها را ناکام می‌خوانند.

ترورهای زنجیره‌ای پدیده‌ی تازه‌ای در هرات نیست و این مسئله چندین بار سروصداهای بسیاری از ساکنان این ولایت را با خود به همراه داشته است.

با این وجود مسئولان امنیتی در هرات عامل ترورها در شرق این ولایت را آوارگان داخلی می‌داند.

با این وجود «جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات و «سکینه حسینی» عضو شورای ولایتی با رد ادعاهای سخنگوی فرماندهی پلیس می‌گویند که جرم عمل فردی است و نباید با اشخاص و گروه‌های خاص آن را پیوند زد.

این درحالیست که نگرانی مردم هرات از بهر آدم‌ربایی در این ولایت کاهش یافته اما نگرانی از افزایش ترورها از سوی افراد مسلح ناشناس همچنان ادامه دارد.

 

بیشتر بخوانید:

 

افزایش ترورها در هرات نگرانی ساکنان و فعالان مدنی را برانگیخت

افزایش ترورها در هرات نگرانی ساکنان و فعالان مدنی را برانگیخت

https://telegram.me/CHEKADTV

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید: