مسئولان اداره صحت عامه فراه از وجود بیش از ۵۰ هزار معتاد به مواد مخدر در این ولایت خبر می‌دهند.

 

«عبدالجبار شایق» رئیس اداره صحت عامه فراه  در گفتگو با تلویزیون چکاد گفت که آمار بلند افراد معتاد به مواد مخدر نگران کننده است.

شایق اذعان داشت که معتادین در فراه از وضعیت بد زندگی زنج شان می‎برند اما با این حال آمار این افراد روز به روز در حال افزایش است.

گفته می‌شود که فقر اقتصادی، خشونت‌های فامیلی، مهاجرت و قیمت ارزان مواد مخدر عمده ترین عوامل افزایش افراد معتاد عنوان می‌شود.

با این حال «عبدالجبار شایق» رئیس اداره صحت عامه فراه گفته است که بیش از ۵۰ هزار نفر در این ولایت به مواد مخدر مصاب هستند که از این میان بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر را معتادان خیابانی تشکیل می‌دهند.

از سویی هم همواره ساکنان فراه از نبود مراکز درمانی برای معتادان در این ولایت شاکی بودند اما حالا رئیس اداره صحت عامه این ولایت می‌گوید که ۲ کلینیک دولتی و یک کلینیک خصوصی برای درمان معتادین در این ولایت فعالیت می‌کند.

وی افزود که هم اکنون ۳ کلینیک درمانی در ولایت فرا برای درمان معتادین فعالیت می‌کند، اما این مراکز در مقابل ارقام بلند افراد معتاد بسیار کم است.

رئیس اداره صحت عامه فراه تصریح کرد که این ۳ کلینیک با داشتن ۱۴۵ بستر، برای درمان معتادین در این ولایت اختصاص داده شده است.

در همین حال افراد معتاد به مواد مخدر ضمن اظهار پشیمانی از مصاب شدن به مواد مخدر می‌گویند که مراکز درمانی برای درمان آنان وجود ندارد.

آنان می‌گویند که دولت در قسمت مداوا شان هیچ توجهی نکرده است.

معتادین در فراه از حکومت می‌خواهند تا زمینه درمان آنان را فراهم نمایند تا آنان نیز خوبی را از سر بگیرند.

فراه یکی از ولایات نا امن در غرب کشور است که پیکار جویان طالب در بیشتر مناطق تحت حاکمیت شان دست به کشت و قاچاق مواد مخدر می‌زنند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :