استفاده از جان افراد غیر نظامی به عنوان سپر دفاعی در مقابل ارتش، روش جدیدی است که افراد طالبان برای رسیدن به اهداف خود در ولایت فراه از آن استفاده می کنند.

در حمله ای که روز گذشته افراد این گروه به هدف تصرف پایگاه‌های ارتش در ولسوالی پشترود این ولایت  انجام دادند درگیری شدیدی بین نظامیان ارتش و آنان رخ داده است که تاکنون نیز جریان دارد.

مقام‌های امنیتی ولایت فراه در این باره به تلویزیون چکاد گفتند که روز گذشته حوالی ساعت ۵:۳۰ عصر افراد طالبان که تعداد آنها به ۳۵۰ نفر می رسید به پایگاه‌های ارتش یورش بردند.

عبدالرئوف رحمانی سخنگوی تیپ/لوای دوم ارتش در فراه گفت:” افراد طالبان برای جلوگیری از حمله نظامیان ارتش افراد غیر نظامی را سپر دفاعی خود قرار داده‌اند که این حرکت، حملات ارتش را با مشکل روبرو ساخته است”.

به گفته آقای رحمانی جنگ بین ارتش و طالبان بیشتر در روستاهای “چپک”، “چهارماست” و “دوکین” ولسوالی پشترود دنبال شده است.

بر اساس آماری که سخنگوی تیپ/لوای دوم ارتش فراه ارائه کرده است در این درگیری هشت طالب کشته شده‌اند اما آمار زخمی‌های این گروه تاکنون به طور دقیق مشخص نیست.

تلفات نیروهای نظامی نیزدراین نبرد یک کشته و دو زخمی اعلام شده است.

آقای رحمانی بیان داشت که ارتش در این درگیری از نیروی هوایی نیز استفاده کرده است.

ولسوالی پشترود فراه یکی از ناامن ترین نقاط این ولایت می‌باشد که بر اساس گفته‌های رییس شورای ولایتی فراه این ولسوالی تقریبا در تصرف طالبان است و برخی از مردم این ولسوالی نیز با طالبان همکاری می‌کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: