مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات فراه می‌گویند که از لیست ابتدایی نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان فراه تنها یک نفر به دلیل وجود مشکلات در اسنادش حذف شده است.

 

«میرویس عزیزی» سرپرست کمیسیون مستقل انتخابات فراه می‌گوید که اکنون ۴۲ نامزد در لیست ابتدایی درج شده و در انتخابات با هم به رقابت می‌پردازند.

وی افزود که تنها یک نفر بنا به دلایلی از این لیست حذف شده و باقی نامزدان انتخاباتی شامل لیست ابتدایی شده اند.

عزیزی تصریح کرد که لیست اعلام شده ابتدایی بوده و امکان دارد در این لیست تغییرات دیگر نیز بوجود آید.

سرپرست کمیسیون مستقل انتخابات فراه یادآور شد که تا کنون در حدود ۶۵ هزار نفر برای اشتراک در پروسه رای دهی در این ولایت ثبت نام کرده اند.

با این حال برخی از فعالان مدنی در فراه به تلویزیون چکاد گفته اند که ناامنی‌های اخیر در این ولایت سبب شده تا مردم از اشتراک در انتخابات منصرف شوند.

«بریالی غفاری» یکی از فعالین مدنی فراه می‌گویند که به دلیل نبود امنیت ۶۵ درصد مردم این ولایت در روند ثبت نام اشتراک نکرده اند.

آقای غفاری افزود که حکومت افغانستان در ولایت فراه حاکمیت ندارد و به همین علت بیشتر مراکز ثبت نام رای دهی در این مراکز مسدود است.

وی بیان داشت که مراجعین در مراکز ثبت نام رای دهی بسیار انگشت شمار است و تاکنون در سطح ولایت فراه حدود ۶۳ تا ۶۵ هزار نفر در این روند اشتراک کرده اند.

غفاری همچنان اظهار داشت که در ابتدای این روند، به علت درگیرهای گسترده در شهر فراه، ۱۶ روز این مراکز مسدود بود و مردم نتوانستند که برای سهم گیری در انتخابات در روند ثبت نام رای دهندگان اشتراک کنند.

این در حالیست که سومین دور ثبت نام رای دهندگان قرار است تا ۱۵ ماه سرطان، در روستاهای ولسوالی‌ها ادامه داشته باشد.

سرپرست کمیسیون مستقل انتخابات فراه می‌گوید که لیست نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان ابتدایی بوده و قابل تغییر خواهد بود و هر کس که مشکلی با این لیست دارد می‌تواند شکایت خود را در کمیسیون شکایات ثبت نماید.

با این همه روند ثبت نام رای دهندگان در ولایت فراه در حالی رو به پایان است که این روند در شهر و ولسوالی‌ها این ولایت با مشکلات امنیتی روبرو بوده است.

گفتنیست که انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌های در کشور به تاریخ ۲۸ میزان سال روان برگزار خواهد شد.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :