شماری از فعالین مدنی و فرهنگی در هرات می‌گویند که ساختمان تئاتر این ولایت ۹۷ سال قدامت داشت اما نزدیک به دو سال می‌شود که تخریب شده و به زباله دانی مبدل شده است.

 

«ولی شاه بهره» یکی از فعالین فرهنگی هرات به تلویزیون چکاد گفت که برای ماندگار بودن هنر تئاتر در این ولایت، باید دولت مکان جدیدی را برای هنرمندان این عرصه بسازد.

وی افزود که تا کنون چندین بار هنرمندان هرات با اجرای نمایش‌های متعدد اعتراض شان را به گوش مسئولان رسانده اند اما ظاهرا این اعتراض‌ها، صحنه کاری این قشر را تغییر نداده است.

بهره تصریح کرد که هرات با فرهنگ هنری که دارد تاکنون یک جای مشخص برای اجرای نمایش‌های تئاتر ندارد و این جای تاسف است.

این فعال فرهنگی از حکومت می‌خواهد تا هر چه زودتر به فکر یک مکان مناسب برای هنر تئاتر هرات باشد.

در همین حال شماری از فعالان مدنی هرات می‌گویند که تحت نام عقب نشینی جفای بزرگی در حق هنرمندان تئاتر صورت گرفته است.

«جواد عمید» یکی از فعالین مدنی می‌گوید که اداره شهرداری باید مکانی را قبل از اقدام به تخریب، برای هنرمندان تئاتر آماده می‌ساخت.

تئاتر هرات در گذشته تنها یک ساختمان داشت که آن هم به دلیل اجرای ماستر پلان شهری اداره شهرداری این ولایت، تخریب شد و تاکنون ساختمان دیگری برای این هنر ساخته نشده است.

با این همه مسئولان اداره اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گویند که کار برای انتقال یکی از زمین‌های اداره شهرداری برای ایجاد ساختمان تئاتر جریان دارد.

«آریا رئوفیان» رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات بر این بارو است که که ایجاد ساختمان جدید برای تئاتر هرات شامل بودجه انکشافی سال ۹۸ این اداره خواهد بود.

وی افزود که این ساختمان به دلیل عدم بودجه تا کنون ساخته نشده اما در سال آینده احتمال می‌رود که بودجه ساخت آن از سوی مرکز تخصیص داده شود.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :