شماری از خبرنگاران هرات به دلیل عدم اطلاعات دهی درست روئسای ادارت دولتی از اداره‌ های شان اعتراض کرده اند.

 

آنان می‌گویند که اداراتی مانند گمرک، برق و مستوفیت در برخی موارد به خبرنگاران پاسخگو نبوده و حتی در باره اداره شان معلومات کافی را ندارند.

این خبرنگاران می‌گویند که روئسای اداراتی که اطلاعات کافی از اداره تحت مدیریت شان ندارند چگونه می‌توانند آن اداره را تحت مدیریت و بررسی قرار دهند.

چندین بار است که شماری از روئسای ادارات دولتی برای پاسخ گویی به سوالات خبرنگاران در مورد فعالیت‌های ادارات شان به بخش مطبوعات اداره محلی هرات دعوت می‌شوند.

اما این افراد از ارائه درست اطلاعات تحت نام ناکافی بودن اطلاعات لازمه از اداره شان سر باز می‌زنند.

در همین حال شماری از اعضای شورای ولایتی هرات دلیل عدم پاسخ گویی روئسای ادارات دولتی به خبرنگاران را نداشتن اطلاعات در باره ادارات شان می‌دانند.

«فاطمه جعفری» عضو شورای ولایتی هرات می‌گوید: “افرادی که به دلیل عدم شایسته سالاری در یک اداره مقرر می‌شوند، علاقه‌ای به داشتن اطلاعات در مورد آن اداره ندارند.”

از سویی هم شماری از فعالان مدنی هرات می‌گویند: “رئیسی که در باره اداره اش اطلاعات کامل را ندارد به یک کنفرانس خبری نباید دعوت شود.”

«جواد عمید» فعال مدنی گفت که مقام‌های برخی از اداره‌های دولتی از وظیفه شان در مقابل خبرنگاران سرباز می‌زنند و این امر قابل قبول نیست.

در آخرین مورد رئیس اداره برق هرات در جریان یک کنفرانس خبری گفته است که به دلیل تازه مقرر شدن در این اداره، درباره  آن عده از اداره هایی که به اداره برق هرات پول بدهکار اند، اطلاعات کافی در دست ندارد.

با این حال «جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات می‌گوید که وی به دلیل نداشتن معلومات کافی درباره ادارات بدهکار، نام‌هایشان را افشا نکرد.

این اولین باری نیست که مسئولان ادارات دولتی از ارایه جزئیات در باره فعالیت های شان به خبرنگاران ابا می‌ورزند، بلکی تا کنون چندین رییس دیگر نیز به دلیل عدم اطلاعات در باره اداره اش در کنفرانس خبری در حضور خبرنگاران معذرت خواهی کرده اند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :