اعتراض رییس شورای ولایتی هرات به دنبال آنچه به گفته وی رییس امنیت ملی هرات به اساس ضد و بند های سیاسی از وظیفه اش برکنار شده است.

 

این جمع از بزرگان اقوام ولایت هرات می باشند که در کنار برخی از اعضای شورای ولایتی هرات گردهم آمده و در پیوند به برکناری دادمحمد حریفی رییس امنیت ملی هرات از سمت اش، دست به اعتراض زدند.

ظاهرا برکناری رییس امنیت ملی هرات این افراد را سخت نگران ساخته زیرا این افراد رییس جمهور را به شخصی بیکار تشبیه میکنند.

این افراد که اکثرا ساکنان ولسوالی های هرات به نظر می رسند از ابراز نظر های اخیر برخی مقام های سیاسی کشور نیز سخت انتقاد میکنند.

این بزرگان اقوام و برخی اعضای شورای ولایتی هرات، کاهش آدم ربایی، ترور و سرقت ها را در  این ولایت نشانه ای  از دستاورد های داد محمد حریفی رییس امنیت ملی هرات می دانند.

اما باید یاد آور شد که در جریان فعالیت آقای حریفی برخی واقعات نا امنی به خصوص انجام حملات تروریستی در مساجد این ولایت رخ داد که از جمله اخرین مورد حمله به مسجد جوادیه هرات می باشد، حملاتی که  به باور برخی ها نشانه از ضعف نیرو های استخباراتی این ولایت محسوب میشود.

هرچند این افراد از برکناری رییس امنیت ملی هرات سخن میزنند اما جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید هیچ مکتوبی در راستای برکناری دادالله حریفی رییس امنیت ملی هرات به این اداره مواصلت نکرده است.

با این همه باید خاطر نشان ساخت که حدود دو ماه قبل دادلله حریفی رییس امنیت ملی هرات ازسوی برخی اعضای شورای ولایتی این ولایت مورد تقدیر قرار گرفت و اکنون کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات میخواهد بداند اگر دادلله حریفی خوب کار نکرد، چرا مورد تقدیر این شورا قرار گرفت؟

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید: