اداره اطلاعات و فرهنگ هرات به منظور مبارزه با فرهنگ استفاده از قلیان و بیان ضررهای آن امروز گفتمانی را در این ولایت برگزار کرد.

 

تواب مبارز، مسئول آمریت امور جوانان اداره اطلاعات و فرهنگ هرات، افزایش روز افزون قلیان‌خانه‌ها را در این ولایت نگران کننده خوانده و می‌گوید که این برنامه به هدف مبارزه و جلوگیری از بیشتر شدن قلیان‌خانه‌ها برگزار گردیده است.

در همین حال محمد انور متین، کارشناس امور فرهنگی والی هرات می‌گوید کسانی که از راه قلیان‌خانه‌ها دست به کاسبی می‌زنند، ضربه مهلک و جبران ناپذیری را به نسل جوان جامعه وارد می‌سازند.

وی تاکید می‌کند که اگر از سوی مسئولین جلو ایجاد قلیان‌خانه‌ها در سطح شهر هرات گرفته نشود، به زودی دامنه این چالش به ولسوالی‌ها و روستاها نیز کشانده خواهد شد.

در عین حال شماری از جوانان حاضر در این گفتمان نیز فعالیت قلیان‌خانه‌ها را در سطح شهر هرات نگران کننده عنوان کرده و می‌گویند که خانواده‌ها با کنترل جوانان و نوجوانان می‌توانند در کاهش سطح استفاده از قلیان مؤثر باشند.

گفتنی‌ست که حضور جوانان در قلیان‌خانه‌ها در گوشه و کنار شهر هرات برای استفاده از دخانیات طی سال‌های اخیر بیشتر شده که اکنون به یک نگرانی جدی برای ساکنان و حتی مقام‌های اداره محلی مبدل گردیده است.

گفته می‌شود که استعمال قلیان در کنار آسیب‌های صحی، زمینه‌ساز اعتیاد به مواد مخدر نیز می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید:

اطلاعات و فرهنگ هرات به استفاده روز افزون جوانان از قلیان واکنش نشان داد

اطلاعات و فرهنگ هرات به استفاده روز افزون جوانان از قلیان واکنش نشان داد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: