با وجود آمدن تغییرات در میزان نفوس و گسترش جغرافیای شهری در هرات کماکان اداره آتش نشانی این ولایت با امکاناتی که از ۲۵ سال به این سو دارد  به وظیفه اصلی اش که مهار آتش سوزی در این ولایت است، می پردازد.

 

بشیراحمد واحدیار مسئول بخش مطبوعات آتش نشانی ولایت هرات گفت که بارها از مقام‌های محلی این ولایت درخواست تجهیزات و نیرو را کرده اما تا کنون جوابی از سوی این منابع دریافت نکرده اند.

وی افزود که مسئولان در اداره آتش نشانی هرات از استهلاک وسایط و نبود تشکیلات کافی در این اداره ابراز نگران می‌کنند.

او بیان داشت که تشکیل این اداره از ۲۵ سال تا کنون هیچ تغییری نکرده است.

قابل ذکر است که بر علاوه اداره آتش نشانی ۳ مرکز دیگر برای مهار آتش سوزی احتمالی ایجاد شده است اما تا کنون این ۳ مرکز فعالیت ندارد.

مسئول اداره آتش نشانی هرات تصریح کرد که این ۳ مرکز به دلیل نبود تشکیلات به فعالیت آغاز نکرده اما تنها ساختمان‌های‌شان ساخته شده است.

در عین حال مسئولان در اداره محلی هرات کمبود نیرو و تجهیزات در اداره آتش نشانی این ولایت را می‌پذیرند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفته است که برای بهبود سیستم آتش نشانی در سطح شهر و ولسوالی‌ها از وزارت داخله خواهان تجهیزات شده اند.

با این همه مسئولان اداره آتش نشانی می‌گویند که در جریان سال روان ۳۰۷ آتش سوزی را مهار کرده و ۷ تن را از داخل چاه نجات داده اند.

بر بنیاد آمارها هرات اکنون بیش از ۳ میلیون نفر جمعیت دارد جمعیتی که به نسبت ۲۵ سال پیش قابل غیاث نیست و اداره آتش نشانی نمی‌تواند با تشکیلات کم به تمام حوادث رسیدگی کند.

گفتنیست که با توجه به تشکیلات و تجهیزات اداره آتش نشانی، رسیدگی به حوادثی که در نقاط دوردست هرات به وقوع می پیوندد برای این اداره دشوار است.

باید انتظار کشید و دید که درخواست‌های اداره محلی از وزارت خارجه مبنی بر ارتقاء تشکیلات و تجهیزات این اداره راه به جایی خواهد برد یا خیر.

 

بیشتر بخوانید:

اطفائیه هرات هنوزهم از تشکیلات 25 سال قبل استفاده می‌کند

اطفائیه هرات هنوزهم از تشکیلات ۲۵ سال قبل استفاده می‌کند

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: