ارگ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای، حمله بر هتل انترکانتیننتال شهر کابل را محکوم کرده است.

 

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان ضمن محکوم نمودن شدید این حمله، از اقدام حرفه‌ای و جسورانه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ستایش کرده است.

آقای غنی در این بیانیه گفته که قطعه‌ی خاص پولیس با وجود ازدحام مهمانان در این هتل، توانسته که از تلفات بیشتر شهروندان و مهمانان جلوگیری کند.

رئیس جمهور غنی در این اعلامیه بخاطر بررسی جدی چگونگی وقوع این رویداد تروریستی، به ارگان‌های مربوطه، هدایات لازم را صادر کرده است.

رئیس ‌جمهور غنی، مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به خانواده‌های شهدای حادثه‌ی تروریستی مذکور ابراز داشته، به مجروحان صحت کامل و به شهدا بهشت برین استدعا می‌دارد.

ارگ ریاست جمهوری گفته که حمله‌ی تروریستی بر هتل انترکانتیننتال کابل و سایر حملات مشابه‌ تروریستی، همه را وادار می‌سازد تا مشترکا برای مبارزه جدی و بدون تفکیک علیه تروریزم را تشدید بخشند.

با توجه به پیچیدگی حملات تروریستی، دولت افغانستان یکبار دیگر در صحبت‌های خویش با هیئت شورای امنیت سازمان ملل متحد به وارد نمودن فشار بیشتر بر حامیان تروریزم تاکید کرده است.

در این اعلامیه تصریح شده تا زمانی که گروه‌های تروریستی از حمایت و پناهگاه‌های امن برخوردار باشند، مردمان منطقه به امنیت، ثبات و آسایش دست نخواهند یافت.

این درحالیست که مهاجمان مسلح شب گذشته بر هتل انترکانتیننتال شهر کابل حمله کردند که بنابر گزارش‌ها، ۵ تن کشته و ۶ تن دیگر از ساکنان این هتل مجروح شدند.

بنابر گزارش‌های نشر شده، نیروهای امنیتی توانستند امروز صبح، سه مهاجم را از پای در آورند و بیش از ۱۰۰ تن را نجات دهند.

مسئولیت این حمله بر هتل انترکانتیننتال را طالبان بر عهده گرفته اند.

 

بیشتر بخوانید:

ارگ ریاست جمهوری افغانستان حمله بر هتل انترکانتیننتال را محکوم کرد

ارگ ریاست جمهوری افغانستان حمله بر هتل انترکانتیننتال را محکوم کرد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: