محمدسمیع والی نیمروز در مراسم حمایت گسترده مردم از برنامه‌های حکومت وحدت ملی در شهر زرنج، مرکز این ولایت گفت که برای حمایت از معارف، صندوق‌های کمک گذاشته می‌شود.

 

والی نیمروز اذعان داشت که هم اکنون چندین مکتب در شهر و لسوالی‌های این ولایت زیر کار است.

وی افزود که سال ۱۳۹۷، سال حمایت از معارف نامگذاری شده است، از این‌رو مقام‌های محلی در این ولایت تلاش دارند تا کمبودی‌های معارف را در این ولایت از بین ببرند.

والی نیمروز در این مراسم خاطرنشان ساخت که نیروهای امنیتی در تامین امنیت مکاتب نیز تلاش زیادی می‌کنند تا روند تعلیم و تربیه در این ولایت به درستی انجام شود.

موصوف بیان داشت که در سال جاری جهت حمایت از معارف ولایت نیمروز صندوق‌های کمک گذاشته می‌شود و از تمام تجاران و موسسات همکار در این راستا انتظار همکاری می‌رود.

از سویی هم «بازمحمد ناصر» رئیس شورای ولایتی نیمروز گفت که معارف، ستون فقرات جامعه محسوب می‌شود، از این‌رو در انکشاف معارف باید توجه بیشتری صورت بگیرد.

در عین حال «عبدالواحد حکمت» رئیس معارف نیمروز در این مراسم گفت که در حال حاضر معارف این از کمیت و کیفیت مناسبی برخوردار است.

این در حالیست که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، همزمان با شروع سال جدید تعلیمی، سال ۱۳۹۷ را سال حمایت از معارف اعلام کرده بود.

 

بیشتر بخوانید:

اداره محلی نیمروز در تلاش از بین بردن کمبودی‌های معارف است

اداره محلی نیمروز در تلاش از بین بردن کمبودی‌های معارف است

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :