ساکنان هرات در آستانه عید سعید فطر، از نیروهای امنیتی می‌خواهند تا در روزهای عید روی امنیت بیشتر تمرکز کنند.

 

«نعیم غفوری» یکی از ساکنان هرات در مصاحبه با تلویزیون چکاد گفت که در روزهای عید رفت و آمد مردم در جاده‌ها و سطح شهر بیشتر می‌شود و نیاز به تدابیر جدی از سوی مسئولان محلی است.

وی افزود که در جریان ماه رمضان امنیت در این ولایت تامین بوده و آنان از نیروهای امنیتی می خواهند که در روزهای عید نیز در تامین امنیت جدیت به خرج دهند.

در همین حال «امین الله امر خیل» فرمانده امنیه هرات به تلویزیون چکاد گفت که طبق فیصله شورای نظامی، تدابیر امنیتی در این ولایت به گونه کامل عملی می‌شود.

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که فرمانده امنیه هرات می‌گوید که به هیچ دکانداری اجازه داده نمی‌شود تا در روزهای عید سعید فطر وسایلی همچون پتاقی و تفنگچه‌ها پلاستیکی را به فروش برسانند.

فرمانده امنیه هرات می‌گوید که طبق فیصله شورای نظامی، تدابیر امنیتی در ولایت هرات به گونه کامل روی دست گرفته شده است.

گفته می‌شود که شمارش معکوس برای رسیدن عید سعید فطر آغاز شده و اکنون ساکنان هرات از نیروهای امنیتی خواهان تدابیر شدید در این روزها هستند.

در همین حال شماری از فعالان مدنی هرات می‌گویند که سرقت‌های مسلحانه در روزهای عید یکی از دغدغه‌های ساکنان این ولایت است.

«جواد عمید» یکی از فعالین مدنی به تلویزیون چکاد گفت که نیروهای امنیتی باید تدابیر شدید امنیتی را با گزمه‌های سیار روی دست بگیرند.

وی افزود که در ایام عید مردم بیشتر از همه در کوچه و خیابان‌ها در حال رفت و آمد هستند، از این‌رو باید امنیت بصورت کامل گرفته شودو

عمید اذعان داشت که مردم نیز باید با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

با این همه شماری از اعضای شورای ولایتی هرات نگران مجروح شدن کودکان در روزهای عید به دلیل فروش و استفاده از مواد آتش زا همچون “پتاقی” هستند.

آنان می‌گویند که پلیس برعلاوه نظارت از سطح شهر باید نظارتی از دکان‌ها داشته باشند و از فروش مواد آتش‌زا و خطرناک جلوگیری کنند.

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که فرمانده امنیه هرات می‌گوید که به هیچ دکانداری اجازه داده نمی‌شود تا در روزهای عید سعید فطر وسایلی همچون پتاقی و تفنگچه‌ها پلاستیکی را به فروش برسانند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :