مسئولان در اداره زراعت فراه از کار ساخت یک کانال آبیاری به هزینه بیش از ۶ میلیون افغانی در روستای “زوریا” در اطراف این شهر خبر می‌دهند.

 

«عبدالمنان متین» رییس اداره زراعت فراه به تلویزیون چکاد گفت که این کانال از بودجه انکشافی این اداره به مدت ۶ ماه ساخته می‌شود.

این سنگ تهداب در حالی گذاشته شده است که چندی پیش بزرگان قوم ولسوالی‌های ده گانه ولایت فراه خواهان توجه دولت به پروژه‌های زیربنایی شدند.

رییس اداره زراعت فراه اذعان داشت که این کانال با هزینه ۶ میلیون و ۵۰ هزار افغانی از بودجه انکشافی این اداره ساخته می‌شود.

عبدالمنان متین، رییس اداره زراعت فراه گفت که کانال روستای “زوریا” به طول ۱۲۰۰ متر ساخته می‌شود که بعد از بهره برداری ۱۳۰۰ جریب زمین زراعتی را آبیار خواهد کرد.

در همین حال مسئولان اداره محلی فراه از آغاز کار ساخت این کانال در روستای “زوریا” ابراز قدردانی کردند.

«محمد موسی نظری» معاون والی فراه به ساکنان این منطقه اطمینان داد تا به پروژه‌های بنیادی و عمرانی توجه جدی نمایند.

وی افزود که در آینده نیز پروژه‌های عمرانی در مناطق مختلف ولایت فراه ساخته خواهد شد.

از سویی هم اعضای شواری ولایتی می‌گویند که جای خوشحالی است که برای رشد زراعت در روستای “زوریا” کار ساخت یک کانال آبیاری آغاز شده است.

«دادالله قانع» عضو شورای ولایتی فراه افزود که از کار ساخت این پروژه به گونه جدی نظارت خواهد کرد.

وی خاطرنشان ساخت که پروژه‌های زیربنایی که در حال ساخت است باید از سوی مسئولان و نمایندگان مردم مورد بررسی قرار بگیرند تا روند کاری آن به درستی انجام شود.

در عین حال ساکنان روستای “زوریا” می‌گویند که بعد از ۱۸ سال این اولین پروژه زیربنایی است که در این روستا کارش آغاز شده است.

آنان افزوده اند که با ساخت این کانال آبیاری مشکلات کمبود آب در جویچه‌ها حل خواهد شد.

این در حالیست که مسئولان اداره زراعت فراه می‌گویند که کار ساخت کانال آبیاری روستای “زوریا” به مدت ۶ ماه تکمیل و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

کمبود آب و خشکسالی همواره از دغدغه های مردم فراه در سال جاری بوده است اما امیدها بر این است تا با عملی شدن پروژه های کلانی چون بند بخش آباد و حتی کانال های کوچک در این ولایت منابع آبی مدیریت شود.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :