مسئولان در صحت عامه هرات می‌گویند که در این دوره ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار کودک واکسین خواهند شد.

 

آصف کبیر معاون صحت عامه هرات گفت که اولین دور کارزار واکسین بهاری پولیو یا فلج اطفال امروز در ولایات هرات، فراه و بادغیس به گونه همزمان آغاز شده است.

وی افزود که در این دوره در ۳ ولایت حوزه غرب کشور، ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار کودک تحت پوشش خدمات واکسین قرار خواهند گرفت.

معاون اداره صحت عامه هرات خاطرنشان ساخت که بیش از ۶۹۰ هزار کودک هراتی تحت پوشش این کارزار قرار گرفته و برای بیش از ۵۵۰ هزار کودک قرص ویتامین E

توزیع می‌شود.

از سویی هم نور احمد حیدری عضو شورای ولایتی هرات از خانواده‌ها و متنفذان قومی خواست تا در بخش تطبیق کارزار واکسین پولیو با رضاکاران همکاری کنند.

گفتنیست که ناامنی در شماری از ولسوالی‌ها، همواره یکی از نگرانی ساکنان هرات برای تطبیق نشدن واکسین پولیو بوده است.

در عین حال محمد آصف رحیمی والی هرات  تاکید کرد که این دور از کارزار واکسین پولیو در تمام ولسوالی‌های هرات تطبیق خواهد شد و حضور طالبان مسلح تطبیق این کارزار را با تهدید مواجه نمی‌کند.

مسئولان در صحت عامه هرات گفتند که با این همه ۱ صد و ۳۰ هزار کودک زیر ۵ سال در ولسوالی فارسی هرات و ولایت غور از کارزار دور اول واکسین بهاری پولیو محروم شده اند.

بنا بر آمار ارائه شده از سوی مسئولان اداره صحت عامه هرات در سال روان ۱۰۷ کودک مشکوک به پولیوی مثبت در ولایت هرات تحت بررسی قرار گرفتند که بعد از بررسی‌ها مصاب به پولیو نبودند.

گزارش‌ها از سایر ولایات افغانستان رسیده است که در جریان سال روان ۲ واقعه مثبت پولیو در ولایت قندهار و یک واقعه در ولایت ننگرهار ثبت شده است.

 

بیشتر بخوانید:

آغاز کارزار واکسین بهاری پولیو در حوزه غرب کشور

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید: